Kosiarka do wysokiej trawy i zarośli – nieużytków

Potrzebujesz wykosić wysoką trawę na nieużywanym terenie? A może teren porósł już zaroślami i trzeba go zabezpieczyć ponieważ wkrótce nie zamieni się w las? Koszenia wymagać mogą pola, sad, czy łąka. W terenie porośniętym trawą powyżej 1 metra nie poradzisz sobie zwykłą kosiarką. W tym celu najlepiej zastosować kosiarkę listwową, ponieważ inna, utknie i się zapcha.

Kosiarka listwowa do wysokiej trawy i zarośli

W tego typu kosiarce nóż tnący składa się z wielu nożyków tnących zwanych żyletkami, nóż porusza się ruchem posuwisto-zwrotnym. Kosiarka tnie przez dociśnięcie rośliny do części nieruchomej zwanej bagnetem lub do żyletki znajdującej się na drugim nożu wykonującym przeciwbieżny ruch. Pierwowzorem tego typu kosiarki była opisywana w starożytności skrzynia. Była ona otwarta z przodu z wystającymi zębami, która ciągnięta przez osła pozwalała ścinać zboże.

Do kosiarki listowej można często dokupić akcesoria uzupełniającym, takim jak pług śnieżny i łańcuchy śniegowe, kosiarki listwowe są bardzo przydatne także w sezonie zimowym, dlatego warto rozważyć kosiarkę tego typu.

By Alupus – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11082115

Kosiarki listowe oferowane są przez wielu producentów, min. AL-KO i Stiga. Wkrótce uzupełnię ten artykuł o konkretne modele.

Kosiarka bębnowa do wysokiej trawy

Druga technologia nadająca się do wysokiej trawy do kosiarki bębnowe. Mogą posiadać podwójny talerz, którzy pozwala ostrzom na schowanie się. Dzięki temu w przypadku uderzenia o kamień lub twardą gałąź ostrze nie zostanie zniszczone. Produkowane między innymi przez czeskie firmy DAKR, VARI oraz MOTOR JIKOV.

Oczywiście powyższa kosiarka jest niezastąpiona w specjalistycznej pracy. Moim zdaniem do małego ogródka najfajniejsze są kosiarki roboty znajdziesz je pod tym linkiem: Kosiarki automatyczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *